Finner retningen …
Finner retningen …
Laster botkontroll.
Gjennomsnittlig svar: ingen svar
Gjennomsnittlig svar: ingen svar
Gjennomsnittlig svar: ingen svar
Gjennomsnittlig svar: ingen svar
KARAKTERFORDELING · H 2025
222 kandidater
Alle delene må normalt være bestått. Karakterfordelingen over gjelder emnet samlet.
Kilde: Felles studentsystem (FS) via NTNU, slik den var publisert for høsten 2026. NTNU er ikke ansvarlig for innholdet på denne siden.
NTNU sin egen emnebeskrivelse — læringsutbytte, innhold og vurderingsform.
Kunnskapsmål - studenten skal:
Ferdighetsmål - studenten skal:
Den endelige karakteren i emnet er basert på to deleksamener: en flervalgeksamen under tilsyn og en skriftlig skoleeksamen som teller 50 % hver. Flervalgeksamen omhandler den kvantitative metodedelen av kurser mens skriftlig skoleeksamen omhandler den kvalitative metodedelen.
Begge delvurderinger må være bestått for å bestå emnet. Ved gjentak kan delvurderinger tas opp individuelt.
Kilde: Felles studentsystem (FS) via NTNU, slik den var publisert for høsten 2026. NTNU er ikke ansvarlig for innholdet på denne siden.
Hva burde andre vite før de tar dette? Anonymt, ingen innlogging.
Basert på hvor kandidatene til eksamen var registrert (DBH).
Emner som tas i de samme studieprogrammene som SOS1002.
| Semester | Kandidater | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|
| Høst 2025 | 222 | C (3.05) | 5 % |
| Vår 2025 | 197 | C (2.87) | 3,6 % |
| Høst 2024 | 257 | C (2.65) | 7 % |
| Vår 2024 | 219 | C (2.69) | 11 % |
| Høst 2023 | 226 | C (2.54) | 9,7 % |
| Vår 2023 | 208 | C (3.05) | 1,4 % |
| Høst 2022 | 219 | C (2.93) | 4,6 % |
| Vår 2022 | 249 | C (2.84) | 5,6 % |
| Høst 2021 | 211 | C (2.77) | 5,7 % |
| Vår 2021 | 236 | C (2.77) | 2,5 % |
| Høst 2020 | 248 | C (2.72) | 6,9 % |
| Vår 2020 | 202 | D (2.35) | 18,8 % |
| Høst 2019 | 186 | C (2.74) | 12,4 % |
| Vår 2019 | 190 | C (2.99) | 3,7 % |
| Høst 2018 | 187 | C (2.73) | 7 % |
| Vår 2018 | 154 | C (2.84) | 9,7 % |
| Høst 2017 | 163 | C (2.85) | 8,6 % |
| Vår 2017 | 144 | C (3.03) | 7,6 % |
| Høst 2016 | 186 | C (2.98) | 4,3 % |
| Vår 2016 | 113 | C (2.97) | 5,3 % |
| Høst 2015 | 176 | C (3.02) | 4,6 % |
| Vår 2015 | 142 | C (2.91) | 4,2 % |
| Høst 2014 | 196 | C (2.76) | 11,2 % |
| Vår 2014 | 100 | C (2.97) | 3 % |
| Høst 2013 | 194 | C (2.73) | 7,7 % |
| Vår 2013 | 102 | C (2.63) | 7,8 % |
| Høst 2012 | 228 | C (2.54) | 8,8 % |
| Vår 2012 | 164 | C (3.05) | 3,7 % |
| Høst 2011 | 253 | C (2.89) | 4 % |
| Vår 2011 | 149 | C (3.01) | 2,7 % |